Arşiv Eylül, 2010

Deichmann Reklam Müziği

Eylül 22nd, 2010 Editor: admin

Marka: Deichmann
Ürün: Ayakkabı
Müzik: [hidepost]Gustaf Spetz – You And Me[/hidepost]
Download: [hidepost]İndirmek İçin Tıklayınız[/hidepost]
[hidepost]Şifre: reklammuzik.com[/hidepost]

devami

THY Türkler Uçuyor Reklam Müziği

Eylül 3rd, 2010 Editor: admin

Marka: Turkish Airlines – Türk Hava Yolları
Ürün: Basketbol Milli Takımı Sponsorluğu
Müzik: Emre Irmak – İlkay Gürpınar – Türkler Uçuyor
Download: [hidepost]İndirmek İçin Tıklayınız[/hidepost]
[hidepost]Şifre: reklammuzik.com [/hidepost]

Facebook Sayfamıza Katılarak Yeni Reklam Müziklerinden Haberdar Olabilirsiniz.  

Basketbol Milli Takımlar ana sponsoru THY’den, A Milli Erkek Basketbol Takımına şarkılı destek. Millilere destek için 5 bin metre de reklam filmi çeken THY,milli takım için bu kez ‘Türkler Uçuyor’ şarkısı hazırlattı.

Baketbol milli takımına destek için şarkı hazırlamaya karar veren Türk Hava Yolları, Universal Music Taxim Edition ile biraraya geldi. Ünlü sanatçılarla bir çok popülere şarkıya imza atan Emre Irmak’ın projeye katılması ile başlayan çalışma, ilk notaların yazılmasından üç ay sonra finalize edilerek bugünkü formuna ulaştı.

“Türkler Uçuyor” şarkısının beste ve sözlerini Emre Irmak ve İlkay Gürpınar birlikte yazdı. Prodüktörlüğünü ise Emre Irmak yaptı. Şarkının mixing ve mastering çalışmalarında Ayhan Sayıner’in imzası bulunuyor.

Şarkı sadece iki vokal ile kayıt edildi, ancak gelişmiş bilgisayar programları ve stüdyo teknolojileri ile iki kişilik vokal, 120 kişilik koro haline dönüştürüldü. Şarkıya Kaan Tarıman ses verdi, rap performansta ise Yener Çevik hünerlerini sergiledi.

devami

Kanal D Tanıtım Müziği 2010

Eylül 2nd, 2010 Editor: admin

Marka: Doğan Yayın Grubu
Ürün: Kanal D Yeni Yayın Dönemi 2010 – 2011 Tanıtım Müziği
Müzik: Ajda Pekkan – Haykıracak Nefesim
Download: [hidepost]İndirmek İçin Tıklayınız[/hidepost]
[hidepost]Şifre: reklammuzik.com[/hidepost]

KANAL D 2011 – 2012 TANITIMI İÇİN TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamıza Katılarak Yeni Reklam Müziklerinden Haberdar Olabilirsiniz. 

Kanal D’nin, yeni yayın dönemi tanıtım filmleri bu yıl da çok konuşulacağa benziyor.
Bir gelenek haline gelmiş filmlerde bu yılki konsept “Kanal D’de Karaoke” olarak belirlendi. Kanal D’nin tüm program yüzleri ve dizi oyuncularının, Ajda Pekkan’ın “Haykıracak Nefesim Kalmasa Bile” adlı şarkının bir mısrasını karaoke olarak seslendirdiği filmler kanalın bu seneki iddiasını da ortaya koydu. Çekimlerin yapılacağı Ata Stüdyoları’nda tam bir karaoke parti atmosferi yaratıldı. Stüdyonun ilk misafirleri “Kavak Yelleri” dizisi oyuncuları oldu. Türkan Saylan’ın hayatının anlatıldığı “Türkan”ın başrol oyuncularından Pınar Öğün ve Özgürcan Çevik de heyecanlarıyla dikkat çekerken Beyaz, yılların verdiği tecrübeyle sergilediği olağanüstü performansı sayesinde stüdyodaki herkesi kahkahalara boğdu. Çekimler Arka Sokaklar oyuncularıyla sürdü…

“Karaoke” fikri nasıl ortaya çıktı?

Bir Kanal D geleneği haline gelmiş tanıtım filmlerinden bir yenisinin üzerine daha çalışmaya başlarken, hem Kanal D yönetiminin hem reklam ajansı Rafineri’nin aklında tek bir şey vardı; Her sene bir önceki senenin önüne geçecek bir film çıkarmak. Kanal D yönetimi, aylar öncesinden, Mayıs ayında Reklam ajansı Rafineri’ye yeni yayın dönemi tanıtım filmi için ön bilgileri verdi.

Bir aya yakın, titiz ve özenli bir çalışma sonucunda, Kanal D yönetimi ve Rafineri ekibi yeni yayın dönemi konsepti için toplantılara başladılar. Bir dizi toplantının ardından, sunumu yapılan önerilerden bir tanesi olan “Kanal D’de Karaoke” projesi üzerinde karar kılındı. Buna göre; çekilecek yeni yayın dönemi filminde Kanal D’nin tüm program yüzleri ve dizi oyuncuları, Ajda Pekkan’ın hafızalarda yer eden “Haykıracak Nefesim Kalmasa Bile” adlı şarkının bir mısrasını karaoke olarak seslendirecekti.

Bu şarkı sanki, Kanal D’nin dizi ve programları için yazılmış / Şarkının sözlerindeki müthiş uyum

Kanal D’nin Karaoke fikrini bu kadar sevmesinde, şarkının Kanal D ailesinin dizi karakterlerine uygun mısralarının bulunmasının çok etkisi vardı. “Haykıracak Nefesim Kalmasa Bile” şarkısının neredeyse her mısrası, Kanal D’nin yeni yayın döneminden bir dizi veya programını tarif eder gibiydi. Durum onu gösteriyordu ki; bu şarkının hiçbir mısrası rasgele söylenmeyecek, her mısra, uygun program ve dizi karakteri ile hayat bulacaktı.

devami

Kent Bayram Böyle Birşey

Eylül 1st, 2010 Editor: admin

Marka: Kraft
Ürün: Kent Şekerleme
Müzik: Erol Evgin – İşte Böyle Birşey
[hidepost]Müziği İndirmek İçin Tıklayınız[/hidepost]
Jingle: Mirkelam – Bayram Böyle Birşey
[hidepost]Jingle’ı İndirmek İçin Tıklayınız[/hidepost]
[hidepost]Şifre: reklammuzik.com[/hidepost]

Facebook Sayfamıza Katılarak Yeni Reklam Müziklerinden Haberdar Olabilirsiniz. 

2000’li yılların başından bugüne bayram iletişimini sahiplenen ve her bayram çektiği reklam filmleriyle gündeme oturmayı başaran Kent, 2010 bayramına yepyeni bir konseptle merhaba diyor. “Elden ele mutluluk” teması ile hazırlanan yeni reklam filminde, Erol Evgin’in unutulmaz şarkısı “İşte Böyle Bir Şey”, “Bayram Böyle Bir Şey” sözleriyle yeniden yorumlanıyor.

Bayram buluşmalarının değişmez bir parçası olan Kent, her bayram hazırladığı özel reklam filmleriyle adından söz ettiriyor. Bayram buluşmalarında, mutluluğun farklı nesillerden aile bireylerinin bir araya gelmesiyle arttığı düşüncesinden hareketle hazırlanan bu yılki reklam filminin ana temasını “nesiller boyu elden ele mutluluk” oluşturuyor. Bayramlarda bir araya gelen bir aile, Kent şeker ve çikolataları aracılığıyla elden ele çoğalan bir mutluluk yaşıyor.

Kent’in 2010 bayram filminde, mutluluk, bir ailenin 40 yılda geçirdiği mutlu bayram anıları ve değişim üzerinden anlatılıyor. Film, 1970 yılında çekilmiş bir bayram fotoğrafı ile açılıyor. Fotoğraf gerçeğe dönüştüğünde aynı ailenin 80’li, 90’lı ve 2000’li yıllardaki değişimi, aileye yeni katılanlar ve büyüyenler görülürken, her bayram günü aile içerisinde yeni bir mutluluk haberi verildiğine tanık oluyoruz. Bu bazen bir evlilik müjdesi, bazen de yeni bir torun haberi olabiliyor.

Yıllar geçtikçe ailedeki değişimi izlediğimiz reklam filminde değişmeyen tek şey Kent şeker ve çikolataları aracılığı ile aile içerisinde elden ele yayılan mutluluk oluyor. Aileyi ziyarete gelen her üyenin elinde bir şeker ya da çikolata kutusu dikkat çekerken, 2010 yılına gelindiğinde ailemiz mutlu, geniş bir aileye dönüşüyor. Aralarından ayrılanlar da olsa reklam 2010 yılında çekilen mutlu bayram fotoğrafıyla sona eriyor.

Kent’in 2010 bayram filmi duygusal şarkısıyla da dikkat çekiyor. Erol Evgin’in 70’li yılların sonunda çıktığında büyük beğeni kazanan ve aradan 30 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen hala hayranlıkla dinlenen şarkısı “İşte Böyle Bir Şey” reklam filminin konseptini yansıtacak şekilde yeniden yorumlandı. Sözleri “Bayram böyle bir şey” olarak yeniden yorumlanan duygusal şarkı ile Kent’in yeni bayram filmi, nesillerdir elden ele yaşanan mutluluğu yansıtıyor.

Çekim öncesi hazırlıkları 2 hafta, çekim ve post prodüksiyon süreci 2 hafta olmak üzere toplam 1 ayda hazırlanan Kent’in bu duygusal reklam filminin yönetmen koltuğunda Avrupa’da birçok ödüllü reklam filminin yönetmenliğini yapmış olan ve Kent’in bir önceki reklam filmini de çeken Avusturya asıllı Ronald Eichhorn oturuyor.

devami

Ülker Mutlu Basket Anları

Eylül 1st, 2010 Editor: admin

Marka: Ülker
Ürün: Mutlu Basket Anları
Müzik: Queen – We Will Rock You
[hidepost]Müziği İndirmek İçin Tıklayınız[/hidepost]
Jingle: Ülker Kurumsal – Mutlu Basket Anları
[hidepost]Jingle’ı İndirmek İçin Tıklayınız[/hidepost]
[hidepost]Şifre: reklammuzik.com[/hidepost]

Facebook Sayfamıza Katılarak Yeni Reklam Müziklerinden Haberdar Olabilirsiniz.  

Ülker, “Önce Çocuklar” diyerek destek verdiği bütün projelerde olduğu gibi FIBA Dünya Şampiyonası sponsorluk etkinliklerinin merkezine de yine çocukları yerleştirdi. Ülker, FIBA ve Türkiye Basketbol Federasyonu’nun düzenlediği, FIBA üyesi 110 ülkeden çocukların katıldığı “Children of the World – Dünya Çocukları 2010” projesinin de sponsorluğunu üstlendi. Proje kapsamında 220’si dünyanın dört bir yanından gelen toplam 300 çocuk İstanbul’da buluşuyor.

Ülker, 37 milyon ürünüyle basketbol coşkusunu evlere taşıyor. Şampiyona logolu 1.7 milyon adet Metro Büyük Boy, 6.5 milyon adet İçim aromalı süt ve 29 milyon adet İçim ayran 136 bin satış noktasında tüketiciyle buluşuyor.Ülker’in basketbola, 1975 yılında fabrikasının bahçesinde küçük bir saha ile başlattığı ve 1993 yılında Ülkerspor basketbol takımıyla güçlendirdiği destek, FIBA Dünya Şampiyonası’nın ana sponsorluğuyla daha da yukarıya taşındı. Ülker, evsahipliğini Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) yaptığı “Children of the World” projesinin de ana sponsoru olarak yine “Önce Çocuklar” dedi. Basketbolu hedefleyen; kültür, eğitim ve sosyal paylaşıma dayanan bir etkileşim projesi olan “Children of the World” kapsamında, toplam 300 çocuk İstanbul’da ağırlanacak.

devami

Giriş yapın