Kent Bayram Böyle Birşey

Marka: Kraft
Ürün: Kent Şekerleme
Müzik: Erol Evgin – İşte Böyle Birşey
[hidepost]Müziği İndirmek İçin Tıklayınız[/hidepost]
Jingle: Mirkelam – Bayram Böyle Birşey
[hidepost]Jingle’ı İndirmek İçin Tıklayınız[/hidepost]
[hidepost]Şifre: reklammuzik.com[/hidepost]

Facebook Sayfamıza Katılarak Yeni Reklam Müziklerinden Haberdar Olabilirsiniz. 

2000’li yılların başından bugüne bayram iletişimini sahiplenen ve her bayram çektiği reklam filmleriyle gündeme oturmayı başaran Kent, 2010 bayramına yepyeni bir konseptle merhaba diyor. “Elden ele mutluluk” teması ile hazırlanan yeni reklam filminde, Erol Evgin’in unutulmaz şarkısı “İşte Böyle Bir Şey”, “Bayram Böyle Bir Şey” sözleriyle yeniden yorumlanıyor.

Bayram buluşmalarının değişmez bir parçası olan Kent, her bayram hazırladığı özel reklam filmleriyle adından söz ettiriyor. Bayram buluşmalarında, mutluluğun farklı nesillerden aile bireylerinin bir araya gelmesiyle arttığı düşüncesinden hareketle hazırlanan bu yılki reklam filminin ana temasını “nesiller boyu elden ele mutluluk” oluşturuyor. Bayramlarda bir araya gelen bir aile, Kent şeker ve çikolataları aracılığıyla elden ele çoğalan bir mutluluk yaşıyor.

Kent’in 2010 bayram filminde, mutluluk, bir ailenin 40 yılda geçirdiği mutlu bayram anıları ve değişim üzerinden anlatılıyor. Film, 1970 yılında çekilmiş bir bayram fotoğrafı ile açılıyor. Fotoğraf gerçeğe dönüştüğünde aynı ailenin 80’li, 90’lı ve 2000’li yıllardaki değişimi, aileye yeni katılanlar ve büyüyenler görülürken, her bayram günü aile içerisinde yeni bir mutluluk haberi verildiğine tanık oluyoruz. Bu bazen bir evlilik müjdesi, bazen de yeni bir torun haberi olabiliyor.

Yıllar geçtikçe ailedeki değişimi izlediğimiz reklam filminde değişmeyen tek şey Kent şeker ve çikolataları aracılığı ile aile içerisinde elden ele yayılan mutluluk oluyor. Aileyi ziyarete gelen her üyenin elinde bir şeker ya da çikolata kutusu dikkat çekerken, 2010 yılına gelindiğinde ailemiz mutlu, geniş bir aileye dönüşüyor. Aralarından ayrılanlar da olsa reklam 2010 yılında çekilen mutlu bayram fotoğrafıyla sona eriyor.

Kent’in 2010 bayram filmi duygusal şarkısıyla da dikkat çekiyor. Erol Evgin’in 70’li yılların sonunda çıktığında büyük beğeni kazanan ve aradan 30 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen hala hayranlıkla dinlenen şarkısı “İşte Böyle Bir Şey” reklam filminin konseptini yansıtacak şekilde yeniden yorumlandı. Sözleri “Bayram böyle bir şey” olarak yeniden yorumlanan duygusal şarkı ile Kent’in yeni bayram filmi, nesillerdir elden ele yaşanan mutluluğu yansıtıyor.

Çekim öncesi hazırlıkları 2 hafta, çekim ve post prodüksiyon süreci 2 hafta olmak üzere toplam 1 ayda hazırlanan Kent’in bu duygusal reklam filminin yönetmen koltuğunda Avrupa’da birçok ödüllü reklam filminin yönetmenliğini yapmış olan ve Kent’in bir önceki reklam filmini de çeken Avusturya asıllı Ronald Eichhorn oturuyor.

Yorum yap

Yorum yapmak icin giris yapmalisin.


Giriş yapın